12 Mart 2011 Cumartesi

Mim

Huyumkurusun mimlemişti beni taa ne zaman önce. Bi türlü fırsat olmamıştı yazmam için. Hazır bloga girebiliyoken cevaplıyım dedim.
Blogların kapatılması hakkında yorum yapmak istemiyorum, çünkü takip ettiğim bloglarda gayet güzel dile getirilmiş düşünceler. Bu saçmalığa karşı olan herkesin yanındayım, cümlelerine sonuna kadar katılıyorum.
Gelelim mime :) Makyajla ilgili bir anı ve kullandığımız makyaj malzemelerini gösteren bir post hazırlamak gerekiyomuş bu mim için. O kadar düşündüm taşındım ama makyajla ilgili bi anı bulamadım. En fazla rimelim göz kapağıma bulaşır o kadar :)
Ben kullandığım malzemelere geçiyim.


Eskiden  normal göz kalemi kullanırdım. Lens kullandığımdan, gözlerim çok sık sulanıyo, e haliyle kalem de çok çabuk dağılıyo. O yüzden son zamanlarda dipliner keşfettim bi tane. Çok memnunum kendisinden.


Bu çift taraflı maskarayı da uzun zamandır kullanıyorum. Beyaz tarafında lifler var kirpiğe yapışıp kirpikleri daha uzun gösteriyo. Çok sık makyaj yapmadığımdan bayadır kurumadan duruyo kendisi.


Ve kapatıcı. Bunu hangi akla hizmet aldım bilmiyorum ama öyle duruyo dolapta. bi kaç kez kullandım göz altımdaki morlukları gidermede başarılı buldum, ama yüzümde tabaka oluşturuyo gibi geliyo, huzursuz hissediyorum kendimi. Çok sık da kullanmıyorum o yüzden.
İşte buuuuu. Yıllardır vazgeçmediğim Nivea lipstick :)
Genelde vişnelisini kullanırdım ama narlısını görür görmez aldım, çok da memnun kaldım:)
E o kadar makyaj yapıp dışarı çıkmışım, bi de dışarda toz duman arasında kalmışım, eve gelince temizlenmeden olmaz. Hayatta rahat edemem. 
El sabunu dışındaki tüm sabunlar olabilir aslında yüzümü yıkamam için, yukardaki resim temsili :)Yüzümü yıkadıktan sonra ablamın hediyesi mikrofiber yüz temizleme bezimi kullanıyorum. Pamukla makyajı temizleyip, üstüne yıkadıktan sonra bu bezle yüzümü sildiğimde hala bezin kirlendiğini görmek bu bezin iyi olduğuna işarettir arkadaş. 
Benimkinin markası MFT. Resim yine temsili :)


Ve final.
Tabi ki gül suyu. Başka tonik kullanmadım bugüne kadar kullanmayı istemem de. Allahıma çok şükür yüzümle ilgili bi problem yaşamadım. 
Tek yaptığım makyajda aşırıya kaçmamak, eve dönünce hemen temizlemek ve çok katkılı olmayan malzemeler kullanmak.
Herkeslere tavsiye ederim :)

Yeni mimlerde görüşmek üzere.


Ha bi de bi şarkı var.
Zakkum'dan Anason. 
Tam bi eski dostlar şarkısı olmuş.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder