3 Kasım 2017 Cuma

Diş

Düşündüm de keşke benim annemin de bir bloğu olsaymış. Ben doğmadan önce neler yapardı, benim doğumumla hayatı nasıl değişti, nelerden hoşlanırdı, beni büyütürken ne durumlarla karşılaştı, yaşı ilerledikçe hayata bakışı nasıl değişti okuyup öğrenirdim ne güzel. Ne tam fotoğraf albümü gibi, ne tam tarif defteri, ne de anı defteri gibi. Hepsi birden. Bu nedenle ben de bloğumu oğluma adamaya karar verdim. 


Belli başlı tarihleri online takvimime not ediyorum ancak bunları detaylı olarak yazdığım bir defterim yok. Bu sayede bloguma daha duzenli vakit ayırmış olurum hem de :) Bi taş iki kuş hesabı :)Şu an servisteyim. İşten eve dönüş yolundayım. Sanırım bundan sonra serviste daha çok post hazırlayacağım. Çünkü Buca-Bornova çevre yolunda neredeyse her gün iş çıkışı saatlerinde trafik sıkışıklığı olmaya başladı. Güzelim trafiksiz İzmir'imde de artık trafik problemi var yani :( Eve ulaşmam bazı günler bir buçuk saati buluyor (normal şartlarda 15dk). Artık hava karardığı için kitap da okuyamıyorum. Post hazırlamak belki bu sıkıcı yolculuğu eğlenceli hale getirebilir :)Aslında bu yazıya vesile olan online takvimimdeki 27 Eylül'deki "diş <3" notuydu. Şimdi konumuza geri döneyim o vakit :)

Fehmi beş buçuk aylıkken alttan iki dişini çıkardı. Salya miktarı bu dönemde tavan yaptı. Ara ara minik minik ateşi çıktı ama ilaç vermeyi gerektirecek kadar olmadı çok şükür.  Diş kaşıyıcılarımız salatalik ve havuç oldu. Ama dişler birazcık çıktıktan sonra bu ikisi çok tehlikeli olmaya başlıyor. Minik minik tırtıkladığı için artık parçalar kopabiliyor ve boğazına kaçabiliyor. O nedenle artık vermiyoruz. 


Şimdilerde 6,5 aylık oldu ve salyası yine artmaya başladı. Önlüğünü takar takmaz su içinde kalıyor. Yeni dişlerin mi habercisi bilemiyorum :)Bir sonraki Fehmi'ye dair yazım, hayatımızdaki dönüm noktalarından biri olan ek gıda konusu olucak sanırım. Zira onunla yatıp onunla kalkıyoruz. Google yakında dile gelip yeter diycek diye korkmuyor değilim :)Sevgiler


Gonca


5 yorum:

 1. Kurumuş ekmek çok işe yarıyor. Hem dişlerini kaşıyor hem de ağızda yumuşadığından problem çıkartmıyor, aklında bulunsun :)

  Benim oğluşların blogda büyüdüler. Metos, anne Thruman Show gibi hissediyorum diyordu geçende, kapatayım istersen dedim, yok, okumayı seviyorum dedi :) 13 sene bitecek dile kolay, darısı başınıza. Delikanlılıklarını da görelim burada :)

  YanıtlaSil
 2. Handan, evet bu fikiri sevdim ve denedim, işe yaradı :) Hem kendisi de oynamayı çok sevdi. Thruman Show zaman zaman benim de aklıma geliyor sosyal medyada gezinirken :) İnşallah görürüz delikanlılığına da :)

  YanıtlaSil
 3. Blog çocugu olacak Fehmi desenize. İsmi gibi anlayışlı, akıllı olur umarım. Hz. Allah acılarını göstermesin.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar,sizi yeni keşif ettim.Faydalı içerik ile dolu blogunuzu sevdim.Takip ve izlemeye aldım.(tariflimutfak/sibelinyemekleri)Banada beklerim.Başarılar dilerim.

  YanıtlaSil