12 Ocak 2012 Perşembe

Muazzez'le tanışın.

Bu satırları, yarın alttan aldığı önemli bir dersinin sınavı olan, soğuktan eldivenlerini bile çıkaramayan, ısınmak için kucağına kediyi oturtmuş, ancak sevgili ev arkadaşının kediye sıkmış olduğu hiç sevmediği parfüm kokusundan ölmek üzere olan bir Madam Dö Gonç yazıyor.

Muazzez'le tanışın istedim. Ne zamandır istiyordum manken, sonunda elim değdi de alabildim. Şimdilik dükkandan alındığı gibi sapsade. İlerleyen günlerde değişik görünümlerde karşınıza çıkabilir, kendisiyle ilgili güzel planlarım var :)


Hazır Muazzez de gelmişken, uzun zaman önce diktiğim büstiyeri paylaıyım dedim. Malum etrafımda büstiyere uygun modellik yapabilecek arkadaşım yok :) 

Büstiyerin kalıbını Burda dergisi yaz sayılarından birinden çıkardım. Yarım metre bile kumaş gitmedi sayılır. Ancak küçük ve dar kısımların dikimi makineyi aşıyor, elle müdahale gerekiyor çoğu yerde. 

İçinde kullandığım tela baya yumuşaktı, o yüzden istediğim sertliği alamadım haliyle. 

Arkasına da kopça diktim iki tane.

**

Ve yeni broşlarım. İlki dovşan. 

Büstiyerin kumaşından, içi pamuk dolu, ağzı burnu iple işleme.İkincisi Balon. İçinde gazoz kapağı var, yine aynı kumaş üzerine akrilik boyama.Üçüncüsü  Baykuş. Modaya uyalım baykuşları sevelim :)


Ve sonuncusu (adını bilmiyorum tam ama ) ipin üzerine dikilmiş kumaş parçalarıyla iki çivi arasına gerilmiş süs :)

Bir postun daha sonuna geldik.

Az yazıyorum ama takip ettiğim bütün blogları her gün ziyaret etmeye çalışıyorum gizli gizli. Siz gizli gizli etmeyin benim gibi gelirseniz yorum bırakın beni unutmayın :(

Şarkımız da Björk'ten gelsin. Venus as a boy .

Mutluluk sizinle olsun.

2 yorum:

 1. muazzezle tanıştığıma memnun oldum :))
  bende prova mankeni aldım geçen gün, adını hanzede koyduum :)))

  muazzez de muazzezmiş haa süper :))

  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. darkolivee, yorumunu yeni gördüm geciktirdiğim cevap için çok özür dilerim :/
  Hanzade'ye çok selam, sevgiler efenim :)

  YanıtlaSil