2 Eylül 2017 Cumartesi

Makrome El Çantası


Bu yaz bir çok mağazada makrome örgüsüyle örülmüş çantalara rastladim. Açıkçası desen ve kullandiklari iplikleri pek başarılı bulmadım. Üstelik fiyatları da oldukça pahalıydı. Daha önceden kendim de bu teknikle bir çanta örmüştüm. O nedenle ürün/maliyet karşılaştırması yapmak çok zor olmadı :) 

Siz de fabrikasyon ürünlere yüksek rakamlar ödemek istemiyorsanız, istediğiniz boyutlarda, istediğiniz desende hatta istediğiniz renkte makrome çanta örebilirsiniz.


Ben ipliğimi Kemeraltı'ndan aldım. Böyle bir çantadan 4-5 adet çıkarabilecek miktarda dolanmış olarak satılıyor. Fiyatı 9-13 tl arasında değişiyor. Ham renk ve pamuk olduğu için, toz kumaş boyasıyla boyanması kolay oluyor. Ben boyamadım ama en kısa zamanda bir çanta daha örüp degrade tekniğiyle boyamayı düşünüyorum.


Örme tekniği konusunda Pinterest ve Youtube bir derya deniz. O nedenle burada anlatmıyorum. Benden daha güzel ve detaylı anlatanların hakkını yemeyeyim :) Ama bana soracağınız bir soru varsa seve seve yanıtlarım.
Sevgiler
Gonca

2 yorum:

  1. Benim de var makrome çantam. taa ortaokuldayken yapmıştım. Balıkesir'deydi, bir gidişimde getirdim İzmir'e. yazın kullanmayı düşünüyorum yeniden. :)

    YanıtlaSil
  2. Elif, makrome candır :) Günü gelir lazım olur diye hiç bir şeyi atmamak lazım aslında ama minimalist yaşamanın avantajlarını da görüp iki arada bi derede kalıyorum çoğu zaman :) Kafam çok karışık anlıycağın :)

    YanıtlaSil